Wiele wskazuje na to, że bieżący rok, w kontekście rozwoju technologii i wykorzystania sztucznej inteligencji generatywnej będzie przełomowy. I nie chodzi tu o rewolucję naukową, bo ta trwa już od dość długiego czasu, ale o jej dostępność na skalę jak dotąd niespotykaną. Oto technologia, do tej pory użytkowana (i rozwijana) przez wąską grupę specjalistów, dostępna jest dla nas wszystkich dosłownie na wyciągnięcie ręki.
AI ma wielu entuzjastów, ale też równie wielu sceptyków. Trudno przejść obok niej obojętnie, biorąc pod uwagę potencjał i szybkość z jaką się rozwija oraz fakt, że już jest wykorzystana w wielu dziedzinach życia, takich jak medycyna, media, finanse, pomaga w lepszym zrozumieniu preferencji klientów czy zoptymalizowaniu procesów produkcyjnych.
Z moim gościem dr Maciejem Chrzanowskim, pierwszą część naszej rozmowyi zaczynam od pytania po co nam w zasadzie sztuczna inteligencja? Czym się różni chatGPT3 od chatGPT4? Czy dostępność AI na taką skalę to powód do obaw czy może raczej do radości? I czy te czarne wizje zastąpienia nas za chwilę przez maszyny nie są jednak nieco przesadzone? Serdecznie zapraszam!
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.