Doświadczony skoczek spadochronowy, ratownik górski, psycholog, szkoleniowiec i mówca motywacyjny.
Jako sześcioletni chłopiec rozbudował w sobie dwa marzenia – chciał zostać ratownikiem górskim i skoczkiem spadochronowym. Całe swoje życie poświęca obecnie realizacji ekstremalnych projektów, które służą niesieniu pomocy ludziom najbardziej poszkodowanym przez los.
Ma wspaniałą żonę Paulinę, z którą mają dwoje dzieci – 20-letniego Adama i 5-letnią Anię.
W grudniu 2014 roku, wraz z dwoma innymi skoczkami, wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie (10 735 metrów).
Napisał o tym inspirującą książkę pt. „Historia tysiąca lęków”.
21 czerwca 2017 roku bijąc dwukrotnie rekord Polski skoczył ze spadochronem 50 razy w ciągu jednego dnia (każdy skok zadedykował konkretnej potrzebującej osobie, na które dzięki swojej akcji zebrał ponad 200 tys. złotych. Za ten projekt otrzymał nagrodę CHARITY HERO.
Rok później w ciągu jednego dnia skoczył 100 razy zbierając w ten sposób ponad pół miliona złotych na 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych.
Poza działalnością związaną ze skokami spadochronowymi, Tomasz przez wiele lat był także czynnym ratownikiem oraz psychologiem.
Przez kolejne lata był na stałe związany z górami, gdzie odbył setki godzin szkoleniowych w jaskiniach, we wspinaczce w skale i w lodzie, w przeprawach rzecznych oraz szkoleniach śmigłowcowych, lawinowych i medycznych. Za swoją działalność jako ratownik otrzymał srebrną odznakę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz odznakę BERGWACHT za uratowanie życia zasypanemu w lawinie niemieckiemu ratownikowi górskiemu.
Podczas jednej z akcji ratunkowych w górach, kiedy w lawinie zginęli dwaj ratownicy z grupy Tomasza, ten już jako psycholog, zorganizował specjalistyczną pomoc psychologiczną dla ratowników, którzy brali udział w akcji.
To wydarzenie spowodowało wejście na wieloletnią ścieżkę interwencji kryzysowej, w której Tomasz łączył wiedzę i doświadczenie z dwóch stron tych ciężkich zadań. Jego praca w tej najtrudniejszej odsłonie psychologii była wiele razy nagradzana, a jako jeden z nielicznych specjalistów w kraju, bardzo często jest zapraszany do głównych stacji telewizyjnych.
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.